תרסיס לטיפול בנחירות

תוכן עניינים

 

אחד מכל שניים עד ארבעה אנשים בוגרים סובלים מנחירות, כשהתופעה נפוצה יותר אצל גברים אבל בהחלט לא רק. הנחירות פוגעות מאוד באיכות החיים, הן מפריעות לאנשים הסמוכים לאדם הנוחר לישון, גורמות לבני זוג לישון בנפרד, מונעות מהאדם הנוחר לצאת לטיול עם חבריו מחמת הבושה וכשמתלווה לנחירות גם דום נשימה בשינה מדובר בסכנה בריאותית של ממש ובפגיעה באיכות השינה.

שכיחותה הגבוהה של הבעיה היא כנראה הסיבה לכך שטיפולים חדשניים לנחירות צצים לעיתים קרובות. רוב הטיפולים כרוכים בביקור במרפאות, התערבות של רופא באזור הלוע והגרון, ניתוחים, שימוש במכשירים לא נוחים כשהתוצאות בשטח לא תמיד מופיעות.

תרסיס לטיפול בנחירות היא דרך טיפול חדשה יחסית המהווה פתרון קל, זמין וברוב המקרים יעיל.

סוגי תרסיס לטיפול בנחירות

בארץ נמכרים תרסיסים לטיפול בנחירות תחת שמות שונים. התרסיסים מבוססים על תערובת נוזלית טבעית היוצרת סיכה במעברי הנשימה ובכך מפחיתה את חיכוך האוויר, שכן הסיבה לרעש המופק בנחירות היא רטט של הרקמות הרכות שבלוע בעת מעבר האוויר.

התרסיסים מיועדים לשימוש לפני השינה ואין לאכול לאחר השימוש בהם כדי שלא להסיר את השכבה השומנית שנוצרה.

להלן סקירה של התרסיסים הנפוצים:

 • "אל-סנור" או "מדיסנור" – תרסיס נפוץ לטיפול בנחירות המיועד לריסוס אל תוך הלוע. התרסיס מכיל נוזל המורכב מתערובת שמנים טבעיים, גליצרין ולציטין. לפני השינה מרססים שלוש פעמים לעבר הלוע, ממתינים כעשרים שניות ואז בולעים. הנוזלים שבתרסיס יוצרים שכבת ציפוי שומנית על הרקמות האחוריות שבגרון, וכך מופחת החיכוך שבינן לבין הענבל, מה שמביא לירידה בנחירות ואף למניעתן ולמעבר חופשי של אוויר. התרסיס פותח על ידי חברת "נווה פארמה" הישראלית ומחירו כ-80-90 ₪ לבקבוקון המכיל 50 מ"ל ומספיק לכשמונים יום.
 • "סנור נו מור" – תכשיר סיכה לאף המיועד להפחתת הרעש המופק מהנחירות. התרסיס שומר על הלחות בדרכי הנשימה העליונות ומונע יובש בריריות האף והמעברים. מחירו כ-80 ₪ לבקבוקון המכיל 100 מ"ל נוזל.
 • סיילנס (Silence) – תרסיס טבעי המכיל תערובת של תמציות שמנים ארומתרפיים, שמנים צמחיים, ויטמין E ורכיבים נוספים ומיועד להתזה דרך הפה. לפני השינה יש לנער את הבקבוקון ולרסס 6 פעמים לכיוון הגרון. התרסיס מקל על הנחירות ומשקיט/מונע אותן. מחירו כ-150 ₪ לבקבוקון של 30 מ"ל.

יעילות תרסיס לטיפול בנחירות

השימוש בתרסיסים נגד נחירות אינו קיים הרבה שנים וטרם נעשו מחקרים מקיפים שיבדקו את יעילותו. עם זאת מטופלים רבים שהתנסו בתרסיס מעידים שהוא מביא להקלה משמעותית. התרסיס "אל סנור" נבדק על 600 מטופלים במעבדת השינה של המרכז הרפואי שיבא ושיעורי ההצלחה שלו עמדו על כ-60%.

חברת "מדיסנור" מציעה ערכה ביתית הכוללת את תרסיס לטיפול בנחירות ובנוסף גם חגורת גב המונעת מהנוחר לשכב על הגב, מה שנמצא כמחמיר את הנחירות, וכן פטנט ביתי לאבחון הפרעות נשימה בשינה. הפטנט נקרא "השפם החכם" והוא מזהה באמצעות חיישנים האם הנחירות מלוות בהפסקות נשימה, שאז השימוש בתרסיס אינו מספיק ויש צורך בשיטת טיפול אחרת.

יתרונות התרסיס

 • תרסיס לטיפול בנחירות זמין בכל בית מרקחת ואינו מצריך מרשם.
 • שימוש ביתי, מהיר ופשוט.
 • מביא להקלה מיידית בנחירות.
 • עשוי חומרים טבעיים.
 • אין לתרסיס תופעות לוואי פרט לטעם של התרכובת.
 • בטוח לשימוש.

חסרונות התרסיס

 • טרם נעשו מחקרים מקיפים אודות התרסיסים הללו ויעילותם.
 • תרסיס לטיפול בנחירות אינו פותר את בעיית דום נשימה בשינה ובמקרה זה יש לפנות לטיפול אחר.
 • לעיתים מורגש טעם לוואי של הנוזל.
 • מחיר לא זול.

מה חשוב לדעת כאשר אנחנו מעוניינים להשתמש במדבקות נגד נחירות?

כפי הצלחנו להבין מהשורות שקדמו לשורות אלה, מדבקות נגד נחירות מהוות פתרון חדשני ויעיל עבור אלו שסובלים מנחירות שמפריעות להליך השינה התקני שלהם, או של מי שסובל מהן. בנוסף, מדבקות נגד נחירות יכולות להוות פתרון מעולה עבור אנשים מבוגרים אשר סובלים מנחירות, זאת כאשר כאמור, אנשים מבוגרים נוטים לסבול מנחירות לעתים קרובות יותר, ונחירות אצל אנשים מבוגרים עשויות להיות קריטיות הרבה יותר ולהביא את האדם שסובל מהם לכדי מצב ממשי של סכנת חיים.

דברים שכדאי לשים אליהם טרם התחלת השימוש במדבקות נגד נחירות?

להלן מספר נקודות ודגשים חשובים שעלינו להבין, זאת לפני שאנחנו מחליטים להתחיל ולהשתמש במדבקות השונות הקיימות למצבים של נחירות אצל בני אדם. ראשית, על מנת להשיג את התוצאה המיטבית והמועילה ביותר משימוש במדבקות אלה, אזי שעלינו למקום את רצועת הדבק במיקום נקי, ומתאים עבורו. כל מדבקה מהווה מדבקה לשימוש חד פעמי, זאת כאשר השימוש בכל רצועת דבק לא תעלנה על שימוש של 12 שעות, לאחר זמן זה כאמור, המדבקה יוצאת לגמרי משימוש. בנוסף, אין להשתמש בשום צורה שהיא במדבקות נגד נחירות על ילדים הנמצאים מתחת לגיל 5, ובנוסף, לא כדאי להשתמש במדבקות אלו במצבים שבהם ישנו פצע מסוים, כוויה אשר נוצרה מהשמש, או במצבים של עור בעל גירוי.

מדבקות נגד נחירות עשויות לא להתאים לכל אחד

בדיוק כמו כל תרופה הקיימת בשוק, גם מדבקות נגד נחירות יכולות לייצר אצל אנשים מסוימים סימפטומים ותסמינים כלשהם, אשר מעידים על כך שהמדבקה לא מתאימה לשימוש אצל אותם אנשים. במידה שבעת או לאחר השימוש במדבקות, אנו חווים פריחה, גירוי בעור, או כל הרגשה של חוסר נוחות הנוצרת כתוצאה משימוש במדבקות הללו, יש להפסיק את השימוש באופן מיידי.

איפה כדאי לרכוש מדבקות נגד נחירות?

ניתן לרכוש מדבקות נגד נחירות ברשת האינטרנט,רק חשוב לוודא כי אתם מבצעים את הקנייה שלכם מאתר אמין, מקצועי שאפשר לסמוך עליו. תוכלו לשאול אנשים שביצעו רכישה והיו מרוצים מהתוצאה כמובן.

 

ראו גם:
טיפולים טבעיים לנחירות

יהושוע קוש
יהושוע קוש

מומחה לטיפולים בנחירות והפרעות שינה שונות. מעל 10 שנות ניסיון עשירים של טיפולים, ניתוחים וליווי מטופלים.
מרכז המידע הגדול והאמין ביותר לטיפול בנחירות והפרעות שינה. כאן תמצאו מגוון רב של מאמרים מקצועיים בנושא אשר יעזרו לכם למצוא פתרון לבעיות אלו

צרו איתנו קשר
מאמרים נוספים
התקשרו עכשיו