טיפול בנחירות בחולון

תוכן עניינים

טיפול בנחירות בחולוןטיפול בנחירות בחולון הינו טיפול עבור נחירות כרוניות. כולנו נוחרים באופן כזה או אחר, בכל הגילאים אבל כאשר זה מגיע למצב בו איכות החיים נפגעת – הגיע הזמן לבוא לטיפול. נחירות כרוניות יכולות להצביע על מצב בריאותי חמור (דום נשימה חסימתי בשינה -OSA). נחירות מפריעות גם לנוחר, התופעה מאופיינת בליווי של דיכאון, עצבנות, עייפות ולעיתים גם חרדות. מצד שני, גם מי שישן עם הנוחר במיטה יכול לחוות סימפטומים זהים ואף לפגוע בזוגיות. אם גם אתם סובלים מנחירות תדעו שיש פתרון, טיפול נחירות בחולון מתחיל באבחון ומלווה את הנוחר מול כל הטיפולים הרלוונטיים.

 

אם כולם נוחרים למה צריך להגיע לטיפול?

הדרך הטובה ביותר לדעת מתי הנחירות הן כרוניות היא כאשר בן או בת הזוג שלכם סובלת מהתופעה הזאת. כמו כן, הסימפטומים לנחירות כרוניות הן עייפות ועצבים שמשפיעים עליכם בעבודה, בקשר הזוגי ובכל מקום בו אתם נמצאים. כאשר אתם מכירים בבעיה, זה הזמן לפנות לרופא. כפי שציינו, רבים נוחרים אך כאשר התופעה חוזרת על עצמה מדי יום ובעוצמה גבוהה, זה הזמן להגיע לטיפול רפואי. לשלב האבחון מומלץ להגיע בליווי של בן או בת הזוג והרופא המטפל יברר עם בת הזוג לגבי התסמינים של הנחירות. כמו כן, כחלק מהאבחון ישאל הרופא לגבי היסטוריה רפואית של הסובל, יבצע בדיקה גופנית כדי לברר האם מדובר על גורמים פיזיים שמובילים לחסימה בדרכי הנשימה (אלרגיות, גודר כרוני, סינוסיטיס, סטייה במחיצת האף, שקדים נפוחים, לשון גדולה, מבנה לסת וכו'). 

הרופא מפנה את המטופל לבדיקות שונות: צילום רנטגן, CT, מעבדת שינה, MRI ועוד. כמו כן, ייתכן והבעיה היא באורח החיים של המטופל. אנשים שסובלים מהשמנת יתר הם בעלי סבירות גבוהה יותר לנחירות. כאשר הבעיה היא אינה פיזית במבנה הגוף, שינויים באורח החיים יכולים למגר את תופעת הנחירות. לדוגמה, יש מקרים בהם באמצעות שינוי תנוחה תוכלו להפחית את עוצמת הנחירות באופן משמעותי. בשינה על הגב אנו נמצאים בסבירות גבוהה יותר לנחירות בשל הרפיית הלשון וחסימה של דרכי הנשימה. לכן, במקרים כאלה מומלץ לשנות את תנוחת השינה ולישון על צד הגוף או על הבטן.

מה זה דום נשימה חסימתי בשינה?

דום נשימה חסימתי בשינה הוא הפרעה שאחד מהתסמינים שלה הוא נחירות. נחירות בקול רם המאופיינות עם עייפות גם לאחר שינה באורך תקין יכולות להצביע על דום נשימה חסימתי. דום נשימה חסימתי הוא מצב בו ישנן הפסקות נשימה במהלך השינה. כאשר ההפסקות הן מעטות ההפרעה עדיין במצב קל (שעדיין מחייב ביקור אצל הרופא), כאשר ההפסקות הן רבות (מעל 30), ההפרעה היא במצב קשה. יש שני סוגים עיקריים של דום נשימה חסימתי:

  • אפניאה – חסימה המתרחשת עקב רפיון השרירים והרקמות בגרון למשך כמה שניות (מעל 10).
  • היפופניאה – חסימה חלקית של כניסת אוויר, מה שמוביל להכנסה ממוצעת של כ-50% אוויר או פחות ממה שאתם אמורים בפועל להכניס לגוף במהלך השינה. גם כאן, החסימה היא במשך 10 שניות לפחות. 

מחסור בחמצן גורם לכל מי שסובל מהתופעה הזאת לשינה לא בריאה, פחות עמוקה ואף ליקיצות חוזרות במהלך הלילה. אחד המאפיינים הבולטים להפרעה זאת הוא נחירות בעוצמה חזקה. המין הגברי יהיה בעל שיעור גבוה יותר לסבול מהפרעה זאת ובמיוחד מגילאי 50 ומעלה. כמו כן, עישון הוא עוד גורם שיכול להוביל להפרעה הזאת. הפרעה זאת ניתנת לטיפול על ידי שינוי אורח חיים, ירידה במשקל, טיפול בנחירות בחולון באמצעות CPAP וכמו כן, יש מקרים בהם הטיפול יהיה כירורגי. חשוב להדגיש, ללא טיפול בתופעה הסובלים מהפרעה זאת בעלי סיכון גבוה יותר להגיע למצבים רפואיים שונים: לחץ דם גבוה, התקף לב, הפרעות בקצב לב, השמנת יתר, סוכרת והתקף לב. 

קרא עוד: טיפול נחירות בשינה

טיפול נחירות בחולון באמצעות לייזר

ישנם מספר טיפולים לבעיית הנחירות. אחד הטיפולים הפופולריים הוא טיפול באמצעות לייזר, רק לאחר אבחון תוכלו לדעת אם אתם מתאימים לטיפול זה. טיפול לייזר הוא טיפול שנמשך בין 15 דקות ל-30 דקות ואינו דורש זמן החלמה. במהלך הטיפול הרופא באמצעות לייזר מכווץ את החך כדי לאפשר זרימת אוויר תקינה יותר. הלייזר מצר את הרקמות ומקשה את החך הרך.

 

טיפול נחירות בחולון- ניתוחים

המטרה היא לא לפנות להליכים כירורגיים אלא אם כן אין ברירה. ישנם מספר טיפולים כירורגיים שונים והבחירה היא בהתאם לתסמינים של הנבדק ובהתאם לבדיקות CT. הניתוח הפופולרי ביותר להפחתת נחירות הוא יישור מחיצת אף.

  • יישור מחיצת אף – כפי שאתם יודעים, בין הנחיריים יש עצם מפרידה וסחוס שעוטף את המחיצה. כאשר המחיצה אינה ישרה היא עלולה להפריע למעבר אוויר תקין לדרכי הנשימה ובכך לנחירות. משך זמן הניתוח אורך עד שעה וזמן ההחלמה הוא בין שבוע ל-10 ימים. הניתוח הוא בדרך כלל בהרדמה כללית.

מלבד לניתוח יישור מחיצת אף ישנם עוד ניתוחים אשר יכולים לפתור את הבעיה. טיפול בנחירות בחולון מאפיין את הבעיה הפיזיולוגית של הנוחר ובכך הרופא בוחר את הטיפול היעיל ביותר:

  • כריתת שקדים – במקרה בו השקד הוא זה שמהווה את החסימה לדרכי הנשימה, הפיתרון הוא להסיר את השקדים או השקד השלישי בלבד. ניתוח זה נחשב לניתוח פשוט וניתן לחזור לשגרה תוך שבוע עד עשרה ימים.
  • קידום לסתות – ניתוח קידום לסתות הינו ניתוח פולשני אשר מתאים למי שהבעיה המובילה לנחירות היא במבנה הלסת. ניתוח זה מקבע את הלסת במקום חדש כדי לאפשר מעבר תקין של אוויר בדרכי הנשימה. 
  • ניתוח בית בליעה תחתון –  ניתוח זה עובד בשלושה מוקדים, הרחבה, הקדמה וייצוב הלוע התחתון והלשון כדי לאפשר זרימת אוויר ופתיחת דרכי הנשימה למטופל.
  • השתלת גירוי עצבי היפוגלוסלי – אם אתם סובלים מדום נשימה חסימתי בזמן השינה השתלת גירוי עצבי היפוגלוסלי יכול לעזור לכם. בהליך זה מושתל שתל זעיר אשר תפקידו לפקח על אי נשימה סדירה. ברגע בו הנשימה אינה סדירה השתל מגרה את העצב ובכך משפר את הכנסת האוויר לדרכי הנשימה.

טיפול נחירות לא כירוגיטיפול נחירות בחולון לא חייב להיות כירורגי

אנו מבינים שלא פשוט להרבה אנשים להגיע לטיפול רפואי בגלל נחירות. למעשה, רבים רואים את הנחירות בתור בדיחה ואף מתביישים בזה. יש טיפול בנחירות בחולון הוא מגוון, לאחר אבחון מדויק של רופא אף אוזן גרון מוסמך תוכלו לקבל את הטיפול המתאים לכם. לא כולם ששים לפנות לטיפולים כירורגיים, אבל לעיתים אין מנוס. במקרים מסוימים יהיה ניתן לפתור את הבעיה באמצעות תכשירים שונים או שינוי באורח חיים. לדוגמא, כאשר הבעיה נוצרת עקב אלרגיה, יהיה ניתן להשתמש בתרסיס אף ייעודי הכולל בתוכו סטרואידים. ישנו מכשיר נשימה המכונה CPAP שהוא מסכת שינה, המכשיר פועל באמצעות מפוח ומחדיר אוויר בכמות גבוהה לדרכי הנשימה לאורך הלילה. כמו כן, יש מדבקות, הרגלי שינה שונים, הימנעות מצריכת אלכוהול כ-3 עד 4 שעות לפני השינה, הפסקת עישון, תפריט תזונה מסודר ועוד. מה שחשוב הוא לא להתבייש להגיע לטיפול ולתמוך בבן או בת הזוג לאורך כל התהליך. 

קרא עוד: נחירות קשות בלילה

יהושוע קוש
יהושוע קוש

מומחה לטיפולים בנחירות והפרעות שינה שונות. מעל 10 שנות ניסיון עשירים של טיפולים, ניתוחים וליווי מטופלים.
מרכז המידע הגדול והאמין ביותר לטיפול בנחירות והפרעות שינה. כאן תמצאו מגוון רב של מאמרים מקצועיים בנושא אשר יעזרו לכם למצוא פתרון לבעיות אלו

צרו איתנו קשר
מאמרים נוספים
התקשרו עכשיו